جشنواره پاییزی آمارد پیامک، ویژه پنل های پیامکی
مهلت استفاده تا 30 آذر 

وب سرویس پیامک چیست و چه کاری انجام می­دهد؟

یکی از مهم ترین کاربرد‌های سامانه پیامکی آمارد پیامک، اتصال آن به وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خارجی برای ارسال خودکار پیامک در زمان‌های تعیین شده است. رایج ترین مثال آن را می‌توان در یک خرید اینترنتی مشاهده کرد، زمانی که پیامکی مبنی بر “ثبت سفارش ” و پیامکی از “بانک” جهت کسر موجودی حساب شما در فاصله کوتاهی از هم ارسال میشود. این پیامک‌ها به صورت خودکار و از طریق اتصال بین سامانه پیامکی و وب سایت‌ها از طریق وب سرویس پیامک انجام می‌شود. برای این کار دیگر نیازی به ورود به سامانه پیامکی وجود ندارد و مدیریت تمامی‌اتفاقات در سایت یا اپلیکیشن شما انجام می‌شود. برای مجهز کردن سیستم‌ها به وب سرویس پیامک، تیم فنی آمارد پیامک، مستندات وب‌سرویس  را به رایگان در اختیار شما قرار داده است. برای پیاده‌سازی موفق  وب سرویس نیاز به دانش برنامه نویسی و اطلاعات کافی در این زمینه وجود دارد، اما نگران نباشید، پشتیبانی تخصصی و ۲۴ ساعته توسط تیم مجرب آمارد پیامک در کنار شما خواهد بود.
api پیامک پنل اس ام اس مدیانا

روش های اتصال به وب سرویس پیامک

افزونه و ماژول پیامک

اگر سایت شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS)  مانند وردپرس یا جوملا نوشته شده است، بهترین راه اتصال به سامانه پیامکی آمارد، استفاده از افزونه و ماژول پیامک است. تیم فنی آمارد پیامک، افزونه‌هایی برای دسترسی شما به وب سرویس پیامک در نظر گرفته است که می‌توانند سایت شما را به سیستم پیامکی مجهز کنند. برای مشاهده لیست افزونه و ماژول‌هایی که سامانه آمارد پیامک پشتیبانی می‌کند به صفحه افزونه‌ها مراجعه کنید.

ماژول اختصاصی پیامک

اگر وب سایت یا اپلیکیشن شما به صورت اختصاصی کدنویسی شده است، می‌توانید به راحتی ماژول پیامک اختصاصی را بر اساس زبان‌های رایج برنامه‌نویسی، پیاده‌سازی کنید. وب سرویس پیامک آمارد پیامک از زبان‌های php، C#، nodejs، Restful، VB.net  پشتیبانی می‌کند. نمونه کدهای هر کدام از زبان‌های برنامه نویسی را می‌توانید در صفحه مستندات مشاهده کنید.

برقراری ارتباط با API پیامک آمارد پیامک

API  آمارد پیامک تخصصی ترین API پیامکی است که از این 3 طریق می­توانید با آن ارتباط برقرار کنید

RESTful

soap

RPC

امکانات وب سرویس آمارد پیامک

وب سرویس OTP

مدیریت ارسال و دریافت پیامک

افزونه و ماژول اس ام اس

ارسال خطوط بلک لیست

ویژگی های وب سرویس آمارد پیامک

api پیامک مدیانا اس ام اس

کاربردهای وب سرویس پیامک

پنل-اس-ام-اس-مدیانا--فروشگاه-اینترنتی-

فروشگاه های اینترنتی

ایجاد اطمینان برای مخاطبان در فروشگاه‌های اینترنتی امری بسیار ضروری و رقابتی محسوب می‌شود. ارسال پیامک در پروسه خرید می‌تواند تا حد زیادی خلایی که در اثر فاصله بین مشتری و فروشنده در فروش اینترنتی پدید آمده را جبران کند و حس اعتماد را در مشتری نگه دارد. اینگونه پیامک‌ها با امکاناتی مثل “ثبت نام آنلاین” ، “ارسال کد فعالسازی” و “وضعیت گیری سفارش‌ها” از طریق وب سرویس آمارد پیامک ارسال می‌شوند. برای مشاهده لیست کامل متدها در وب سرویس آمارد پیامک به صفحه مستندات مراجعه کنید.

سیستم های اتوماسیون

با افزودن قابلیت ارسال پیامک از طریق وب سرویس به سیستم‌های اتوماسیون اداری، می‌توانید همزمان با ارسال نامه یا درخواست یک پیامک جهت اطلاع از آخرین وضعیت درخواست برای مخاطب ارسال کنید. این قابلیت باعث می‌شود ارباب رجوع در وضعیت‌های مختلف از درخواست یا نامه خود از طریق پیامک مطلع شده و از مراحعه حضوری برای پیگیری بی نیاز شود. همچنین متصدی مربوطه که نامه به او ارجاع داده می‌شود نیز می‌تواند پیامک دریافت کند. این پیامک‌ها با استفاده از امکاناتی مثل “وضعیت گیری سفارش‌ها” و “ارسال پترن” از طریق وب سرویس آمارد پیامک ارسال می‌شوند. برای مشاهده لیست کامل متدها در وب سرویس آمارد پیامک به صفحه مستندات مراجعه کنید.
سیستم های حسابداری و انبارداری و پنل پیامک مدیانا اس ام اس

سیستم های حسابداری و انبارداری

پیامک‌هایی که پس از تراکنش‌های مالی از سمت بانک ارسال می‌شوند یکی از امکانات کاربردی وب سرویس پیامک می‌باشد. با فعالسازی سامانه آمارد پیامک و اتصال از طریق API به سیستم‌های مالی و حسابداری خود به راحتی می‌توانید پیامک‌های سیستمی‌ارسال کنید. ارسال پیامک‌هایی مبنی بر صدور فاکتور، سر رسید چک‌ها، یادآوری بدهی‌ها و قراردادها با استفاده از وب سرویس پیامک ممکن می‌شود. “ارسال دوره ای و زمان دار” ، “ارسال به دفترچه تلفن” و “ارسال به بانک‌ها” از دسترسی‌های وب سرویس آمارد پیامک هستند که برای این کار به شما کمک می‌کنند. نمونه کدها و مستندات وب سرویس را می‌توانید از صفحه مستندات دریافت کنید.

سیستم های امنیتی

سرعت انتقال هشدار یا بروز یک رخداد امنیتی بسیار اهمیت دارد و تاخیر در اطلاع یافتن از اتفاقات غیر مترقبه، می‌تواند باعث خسارت شود. با اتصال به وب سرویس آماراد پیامک از آنتی ویروس‌ها و فایروال‌ها و همچنین تمام نرم افزارهای امنیتی در زمان‌های تعیین شده خصوصا بروز مشکلات، پیامک دریافت خواهید کرد. این ویژگی می‌تواند برای سیستم‌های امنیتی مثل دزدگیر ماشین یا درب فروشگاه نیز کاربردی باشد و وضعیت موجود را پیامک کند. تمام دسترسی‌های لازم وب سرویس پیامک به شما داده می‌شود و در صفحه مستندات وب سرویس قابل مشاهده است.

سیستم های امنیتی و پنل اس ام اس مدیانا
crm و پنل ارسال پیامک

سیستم های CRM

پیامک یک ابزار کاربردی در مدیریت ارتباط با مشتریان به شمار می‌رود و به همین دلیل امکان اتصال وب سرویس پیامک به سیستم‌های CRM از طریق API تخصصی آمارد پیامک فراهم شده است. با اتصال نرم افزار CRM خود به سامانه آمارد پیامک می‌توانید به گروه‌های مختلف مشتریان خود پیامک‌هایی در قالب تبریک، خبرنامه، تخفیف و … ارسال کنید. با این کار نیازی به انتقال داده‌های خود به سامانه پیامک ندارید و پیامک‌ها با دسترسی‌هایی که از وب سرویس آمارد پیامک به شما داده می‌شود مثل “ارسال به دفترچه تلفن” به طور مستقیم و اتوماتیک از سامانه CRM ارسال خواهد شد.

ریتارگتینگ

یکی از ابزارهای کارآمد و به روز در بازاریابی دیجیتال، ریتارگتینگ با استفاده از پیامک است. به این صورت که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با استفاده از lead یا سرنخ‌هایی‌ که از کاربران در وب سایت خود دریافت کرده ‌اند، پیشنهاد‌های ویژه خود را برای آنها پیامک کنند. حتما برای شما هم پیش آمده که از وب سایتی دیدن کرده ‌اید و در آن ثبت نام کرده ‌اید اما خرید انجام نداده ‌اید. با استفاده از وب سرویس پیامک می‌توانید به این دسته از مخاطبان خود پیامکی حاوی کد تخفیف از محصول مورد نظر آنها ارسال کنید و آن‌ها را ریتارگت کنید. برای این کار نیاز به دسترسی “دفترچه تلفن” از طریق API آمارد پیامک دارید که آمارد پیامک این دسترسی را علاوه بر دسترسی‌های دیگر از طریق وب سرویس پیامک در اختیار شما می‌گذارد.

ریتارگتینگ و پنل اس ام اس مدیانا
احراز-هویت-و-پنل-اس-ام-اس-مدیانا

احراز هویت

وب سرویس آماراد پیامک به شما کمک میکند احراز هویت کاربران با استفاده از موبایل (Verification Code) با سرعتی بسیار بالا انجام شود. کاربران پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات در سایت شما، پیامکی حاوی کد فعالسازی برای احراز هویت دریافت می‌کنند که سرعت ارسال این پیامک‌ها بسیار نقش تعیین کننده ای در تبدیل مخاطب به مشتری دارد. این نوع احراز هویت که از طریق وب سرویس پیامک انجام می‌شود، به امنیت سیستم کسب و کار شما کمک بزرگی خواهد کرد. ورودهای دومرحله ای و کدهای OTPنیز از روش‌های احراز هویت هستند که به صورت پیامکی ارسال می‌شوند.

کاربرد وب سرویس پیامک در CMS ها

استفاده از CMS های محبوبی مثل جوملا و وردپرس برای مدیریت محتوای انواع سایت ها رایج است، به همین دلیل سامانه پیامک آمارد پیامک این امکان را قرار داده که بتوانید CMS خود را به وب سرویس پیامک آمارد پیامک متصل نمایید و سایت خود را مجهز به ارسال و دریافت پیامک کنید. این امکان در قسمت های متفاوتی مثل خبرنامه پیامکی، ارسال تخفیف ها، مسابقات و نظرسنجی، باشگاه مشتریان و … کارایی داشته و باعث حفظ ارتباط شما با مشتریانتان می­شود. جهت استفاده از وب سرویس آماراد پیامک و آشنایی با نمونه کدهای آن به این صفحه مراجعه کنید.

کاربرد-وب-سرویس-پیامک-در-CMS-ها-و-پنل-ارسال-اس-ام-اس
اپلیکیشن ها و پنل اس ام اس مدیانا

اپلیکیشن ها

نیاز اپلیکیشن ها برای دسترسی به بانک شماره تلفن های کاربران، ایجاب می­کند از وب سرویس پیامک استفاده کنند. کاربران برای استفاده از اپلیکیشن ها و احراز هویت موظف به وارد کردن شماره تماس هستند و اپلیکیشن ها از این شماره تماس ها برای ارسال پیامک های ضروری مثل پرداخت موفق، تائید سفارش، وضعیت ارسال محصول، لینک نسخه جدید برنامه استفاده می­کنند. برای این کار کافیست اپلیکیشن ها از طریق API  تخصصی آماراد پیامک به وب سرویس پیامک آن متصل شده تا پیامک هایی مثل کد احراز هویت کاربران در کمتر از چند ثانیه برای آنها ارسال شود.

دستگاه های حضور و غیاب

با مجهز شدن سیستم های حضور و غیاب به وب سرویس پیامک، کارمندان و مدیران می­ توانند از ساعت ورود و خروج و همچنین میزان تاخیر به صورت پیامک آگاهی کسب کنند. این اطلاع رسانی می­تواند به این صورت تنظیم شود که اگر در ماه بیشتر از ساعت تعیین شده تاخیر وجود داشته باشه پیامک اطلاع رسانی آن برای مدیر مجموعه ارسال شود. همچنین در مدارس در صورت تاخیر یا غیبت دانش آموزان برای والدین آنها پیامک ارسال شود. برای این کار متدهایی در آمارد پیامک در نظر گرفته شده است که برنامه نویسان شما می­توانند با دانش خود به آن دست پیدا کنند.

دستگاه های حضور و غیاب و پنل ارسال پیامک مدیانا

مستندات وب سرویس و پلاگین آمارد پیامک

استفاده از وب سرویس پیامک میتوانید وب سایت یا اپلیکیشن خود را به سامانه پیامک متصل کنید و پیامک ها را مستقیما از طریق وبسایت خود مدیریت کنید. مستندات و نمونه کدهای برنامه نویسی در این صفحه به شما کمک میکنند که وب سرویس ارسال سریع پیامک را پیاده سازی کنید. در صورتی که از سایت ساز ها برای طراحی سایت خود استفاده کرده باشید، افزونه ها و ماژول های پیامکی سازگار با انواع سیستم مدیریت محتوا، برای شما مهیا شده است.

مستندات وب سرویس و پلاگین پیامک مدیانا

api پنل اس ام اس و مستندات وب سرویس پیامک

Send

برای ارسال پیامک

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
شماره ارسال کننده
Char
From
متن پیام
Char
Message
شماره دریافت کننده
Char
TO

Credit

برای دریافت اعتبار به کار می رود

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Credit
Char
Op

Delivery

برای گزارش از وضعیت ارسال به کار میرود.

delivery : نمونه خروجی برای گرفتن دلیوری پیام های ارسالی

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Delivery
Char
Op
کد بالک
Int
Uniqid

[“+98910000098:notsync”,”+989210000616:notsync
“,”+989212000943:notsync”,”+989360000994:notsync”]

در حال ارسال :Notsync
ارسال شده :Send
رسیده به مخابرات :Pending
نرسیده به گوشی : Failed
بلک لیست :Discarded
رسیده به گوشی : Delivered
The username or password is incorrect : خطاها
اشتباه بودن نام کاربری یا رمز عبور

بدین معنی است که کد بالک ارسالی اشتباه است :Null

Booksend

برای ارسال از دفترچه استفاده می شود

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Checkmessage
Char
Op
کد بالک
Int
Messageid

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

statusMessag

پایان یافته:Finish

عدم برقراری با اپراتور: NoContactWithTheOperator

در حال ارتباط :Interacting

عدم احراز هویت :NoAuthentication

فعال :Active

عدم ارسال پیامک :NoSendSMS

انصراف :Cancel

validMessage

تایید شده: Approve

رد شده: Cancel

منتظر تایید: Notconfirm

Booklist

برای گزارش از وضعیت ارسال به کار می رود.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Booklist
Char
Op

StatusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

Booksend

برای ارسال از دفترچه استفاده می شود

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
شماره ارسال کننده
Char
From
متن پیام
Char
Message
Json از لیست دفترچه ها
Char
bookid
Booksend
Char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

Inboxlist 

برای دریافت پیام خوانده به کار می رود

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Inboxlist
Char
Op

StatusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

Accesslist

برای دریافت بسته های در دسترس استفاده می شود

پارامترهای ورودی
نام کاربری
char
uname
پسورد
char
pass
accesslist
char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

Newuser

برای ساخت کاربر جدید مورد استفاده قرار میگیرد

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
نام کاربری کاربر
Char
User-name
پسورد کاربر
Char
User-pass
نام
Char
name
نام شرکت
Char
company
کد ملی
Char
national-id
شماره شناسنامه
Char
certificate-id
Id سطح دسترسی
Char
access-id
تلفن
Char
Tell
موبایل
Char
mobile
کدپستی
Char
postalcode
ایمیل
Char
email
آدرس
Char
address
newuser
Char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

postalcodecount

برای گرفتن تعداد شماره ها در یک کدپستی می باشد

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
postalcodecount
Char
Op
tci برای همراه اول / mtn برای ایرانسل
Char
type
0 -برای مرد و زن . 1 – برای مرد. 2 -برای زن
itn
gender
کد پستی
char
postalcode

Postalcodearea

برای گرفتن محله های تهران استفاده می شود.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Postalcoderarea
Char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

Postalcodesen

برای گرفتن تعداد شماره ها در یک کدپستی می باشد.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
شماره ارسال کننده
Char
From
متن پیام جهت ارسال
Char
Massage
Tci برای همراه اول / Mtn برای ایرانسل
Char
type
0 -برای مرد وزن. 1 -برای مرد. 2 -برای زن
Int
Gender
کدپستی
Char
Postalcode
Postalcodesend
Char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

Jobslist

برای گرفتن لیست شغل هاست.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Jobslist
Char
Op

statusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

 

Jobstrenlist

برای گرفتن لیست گرایش ها به کار می رود.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
Checkmessage
Char
Op
کد بالک
Int
Messageid

StatusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

Jobscount

برای گرفتن تعداد شماره مشاغل استفاده می گردد.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
char
Uname
پسورد
char
Pass
Json لیست از گرایش ها
char
Trendid
jobscount
Int
Op

StatusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور :NoContactWithTheOperator

:Interacting

Jobssend

برای ارسال مشاغل به کار میرود.

پارامترهای ورودی
نام کاربری
Char
Uname
پسورد
Char
Pass
شماره ارسال کننده
Char
From
پیام
Int
Message
Json لیست از گرایش ها
Char
Trendid
Jobssend
Char
Op
Id شغل
Int
Jobsid

StatusMess

پایان یافته  :Finish

عدم برقراری با اپراتور   : NoContactWithTheOperator

:Interacting

دریافت وضعیت دلیوری ارسال ها از طریق وب هوک

کاربر میبایست یک سرور http آماده کند که قادر به پاسخگویی درخواست از نوع POST با پارامترهای ذکر شده در عکس ضمیمه باشد.

* تمام وضعیت‌های ممکن برای پیام در تصویر ضمیمه وجود دارد (چهار حالت ممکنه).

* سرور کاربر میبایستی در حداکثر زمان ۱۵ ثانیه درخواست سرور ما را پاسخگو باشد، در غیر اینصورت پیام reject میشود.

* محتویات پیام ارسالی از سمت ما در قالب json می باشد، لذا سرور مربوط به کاربر میبایستی یک json-api باشد.

* فرمت تاریخ موجود از استاندارد RFC3339 استفاده نموده و timezone آن UTC می‌باشد.

* فرمت شماره گیرنده و فرستنده، به صورتی که در عکس ضمیمه دیده می شود باید باشد (با کد کشور و کاراکتر +).

* آدرسی که از سمت کاربر ارائه می شود نباید redirect داشته باشد و میبایست نقطه‌ی نهایی api ارائه شود (اگر سرور https باشد، آدرس را با پروتکل https ارائه دهید).

* برای حفظ امنیت سرور کاربر، توصیه میگردد درخواست‌ها به این وب سرویس، به آدرسی که متعاقبا از سمت مدیانا ارائه می شود محدود گردد.

زبان های برنامه نویسی سامانه پیامک آمارد پیام

به کسب و کار خود قدرت بدهید

آزمایشگاه ما در اختیار شماست
مشاوره با کارشناس حرفه‌ای آمارد پیامک
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo

آمارد پیامک، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی