جشنواره پاییزی آمارد پیامک، ویژه پنل های پیامکی
مهلت استفاده تا 30 آذر 

ارسال پیامک زنده (live) | دکل (LBS) همراه اول چیست؟

ارسال پیامک زنده (LBS) در مازندران

LBS یا ارسال پیامک زنده چیست؟

سرویس مکان مبنا (Location-based service) نرم افزاری است که بر اساس موقعیت مکانی مشترکین همراه اول، این امکان را در اختیار ارسال کننده پیام قرار می‌دهد تا اطلاع رسانی و تعامل پیامکی هدفمند داشته باشد.

با سرویس ارسال پیامک زنده (live) از طریق دکل‌ (LBS) همراه اول به افرادی که در محل مورد نظر حضور دارند یا در حال تردد هستند، بدون تاخیر زمانی و به‌ صورت زنده ارسال خواهد شد. این سرویس مشابه سرویس ارسال پیامک BTS ایرانسل می‌باشد، با این تفاوت که ارسال‌ها بدون تاخیر زمانی و بصورت آنی به محدوده مشخص شده از طرف شما ارسال خواهد شد.

این سرویس به زودی به پنل اس‌ام‌اس آمارد پیامک افزوده خواهد شد.

ارسال پیامک زنده در مازندران دکل LBS همراه اول

تفاوت سرویس ارسال پیامک زنده با ارسال پیامک (BTS) ایرانسل:

این سرویس قرار است به زودی از طریق شبکه همراه اول ارائه شود. تا کنون سرویس ارسال پیامک مبتنی بر مکان مشترکین، بر روی شبکه اپراتور ایرانسل و با عنوان ارسال پیامک (BTS) ارائه می شود و فقط شبکه مشترکین ایرانسل را در بر می‌گیرد.

البته لازم به ذکر است که سرویس ارائه شده بر روی بستر اپراتور ایرانسل، سرویس کاملا زنده نیست و موقعیت مکانی مشترکین را به صورت هفته‌ای شناسایی می‌نماید. شماره‌های مقصد شناسایی شده و درخواست‌های مربوط به این سرویس از ۷۲ ساعت قبل بایستی ثبت شود.

بنابراین سرویس ارسال پیامک زنده روی بستر همراه اول، برای اولین بار این فرصت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا براساس موقعیت مکانی مشترکین همراه اول در همان لحظه نسبت به ارسال پیامک اقدام نمایند.

تفاوت سرویس ارسال پیامک زنده با سرویس ارسال منطقه ای:

تفاوت اصلی (LBS) همراه اول با سرویس ارسال پیامک منطقه‌ای که هم اکنون بر روی سامانه‌های مختلف وجود دارد این است که در ارسال اس‌ام‌اس منطقه‌ای، بانک شماره‌ای از مشترکین براساس کدپستی آدرس خود را در منطقه مذکور ثبت نموده‌اند تهیه شده و جهت ارسال پیامک در سامانه‌ها قرار دارد. اما زیرساخت موجود در سرویس ارسال پیامک زنده (LBS)، لیست مشترکین همراه اول که در محدوده مکانی مورد نظر وجود دارند را در لحظه ارسال به صورت آنلاین شناسایی کرده، در نتیجه ارسال پیامک براساس تعداد درخواستی متقاضی به شماره‌های فعال در آن منطقه ارسال می‌شود.

راهنمای تصویری ارسال پیامک زنده دکل LBS همراه اول

راهنمای تصویری ارسال پیامک زنده دکل LBS همراه اول

مزایای اصلی سرویس ارسال پیامک زنده (مبتنی بر مکان / LBS):

 • هدفمندسازی اطلاع‌رسانی‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی و افزایش اثربخشی آن‌ها و جلوگیری از ارسال پیامک‌های اسپم (SPAM) غیرهدفمند.
 • افزایش رضایت‌مندی مشترکین تلفن همراه در نتیجه دریافت اطلاعات، سرویس‌ها و پیشنهادهای هدفمند مبنی بر موقعیت مکانی به جای دریافت پیامک‌های متعدد غیرهدفمند.
 • پوشش بخش وسیعی از مشترکین تلفن همراه برای انجام ارسال پیامک لحظه‌ای مبتنی بر مکان (در حال حاضر اپراتور همراه اول در مقایسه با سایر اپراتورها، بیشترین تعداد مشترک را در اختیار دارد).
 • امکان ارسال پیامک زنده، براساس موقعیت فعلی مشترکین همراه اول حاضر در یک محدوده مکانی خاص، بدون تأخیر زمانی.
4.5/5 - (21 امتیاز)

2 Comments

 1. سلام مرسی از مطالب مفیدتون.
  آیا این سرویس به پنل آمارد پیامک تا آخر سال ۱۴۰۰ افزوده می‌شود؟

  1. سلام خیلی خوش حالیم که مطالب برای شما مفید بوده است
   اما متاسفانه زمان مشخصی برای فعال شدن این سرویس هنوز مشخص نشده است.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با کارشناس حرفه‌ای آمارد پیامک
پس از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

logo

آمارد پیامک، ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات پیامکی